Szkoła Podstawowa w Skrzypnem

34-424, Skrzypne

ul. św. Jadwigi Królowej 128

Tel:(18) 275-58-76

email: szkolaskrzypne@wp.pl

 

Adres

34-424, Skrzypne


ul. św. Jadwigi Królowej 128


Tel:(18) 275-58-76


email: szkolaskrzypne@wp.pl


 


"O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze"

6 grudnia gościliśmy w naszej szkole Teatr Moralitet z Krakowa ze spektaklem "O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze".

 Jest to bajeczka promująca przyjaźń i czytelnictwo oraz poruszająca problemy degradacji środowiska naturalnego.

Jednym z bohaterów bajki jest Kacper niezwykle głośny skrzat. Nie potrafi mówić, tylko cały czas głośno krzyczy co jest bardzo uciążliwe dla innych.

Po festynie organizowanym przez Wróżki, Gabryś i Nina są bardzo zmęczeni nieustannymi wrzaskami Kacpra. Nagle okazuje się, że Kacper stracił całkowicie głos. Z jego ust wydobywają się słowa bez dźwięku. Gabryś i Nina, mimo, że są znużeni jego wrzaskami, postanawiają mu pomóc. W końcu są jego przyjaciółmi, a przyjaźń jest najważniejsza na świecie. 

Wsparcia szukają w bibliotece wśród książek. W końcu wiadomo, że książki to kopalnia wiedzy. Przypadkiem pojawia się jedna z Wróżek. Przyznaje się do tego, że to ona ze złości zaczarowała Kacpra i dlatego stracił głos. Nie mogła już wytrzymać jego krzyku.

Na prośbę Gabrysia Wróżka godzi się na odczarowanie Skrzata. Jednak jest mały problem, trzeba spreparować miksturę z ziółek rosnących na ekologicznym, czystym terenie. Gabryś postanawia odnaleźć takie miejsce i zacząć edukować mieszkańców lasu w kwestii działań proekologicznych.

Spektakl dzięki swej interaktywnej formie zapewnia aktywny udział dzieci i umożliwia nawiązanie z nimi prawdziwego dialogu. 

Kontakt

34-424, Skrzypne
ul. św. Jadwigi Królowej 128
Tel:(18) 275-58-76